Nová stránka 4
 :: home

 

 .:: hot news >>  Koncert a zahájení prodeje KNIHY NOSFERATU!!! ...více v NEWS
 

 


Vítejte na Vlašimských neoficiálních stránkách
skupiny
   

XIII. STOLETÍ je jihlavská gothic rocková formace. Legenda české gotiky s mistrovsky propracovanými texty a vynikající hudbou, která v našich zemích nemá obdoby.
Na mezinárodních festivalech vystupují po boku špičkových kapel žánru. Písně jako "FATHERLAND" , "ELIZABETH" a "LONDON AFTER MIDNIGHT" se probojovaly na playlisty gotických klubů v Evropě a tamní tisk je hodnotí v superlativách.

Skupina XIII.STOLETÍ vznikla kolem roku 1990 na troskách punkové kapely HNF (Hrdinové Nové Fronty). Během let se ve skupině vystřídalo několik muzikantů, jen leader Petr Štěpán a jeho bratr Pavel Štěpán zůstávají ještě z dob již zmiňovaných HNF.

Za svou existenci si XIII. STOLETÍ získalo mnoho fanoušků, a to nejen z České republiky, ale i z Německa, Itálie, Slovenska a především z Polska. Skupina vystupuje na předních gothických festivalech v Evropě (Castle Party Bolków - Polsko, Düsseldorf - Německo a další). Bylo možné je vidět na mnoha TV stanicích včetně stanic VIVA a MTV.
 

   
KONEC NEBO PAUZA???
 


XIII. STOLETÍ ( XIII. CENTURY) is gothic rock band from Jihava. It´s a legend of Czech gothic music style with masterly elaborate lyrics and excellent music, which isn´t in our country similar with other common.
On internationals festivals they play with the best bands of this style. Songs like "FATHERLAND", "ELIZABETH" and "LONDON AFTER MIDNIGHT" have included in playlists of gothic clubs in Europe and local press writes about them in superlatives.

The band of XIII. STOLETÍ started up in 1990 and has grown up from the punk band HNF (Hrdinové Nové Fronty - Heros of New Front). There performed alot of musicians in the band. Only the leader Petr Štěpán and his brother Pavel Štěpán have been playing from times of HNF.

 During their existence they have found alot of fans. And they are not only from Czech republic,but from Germany, Italy and Slovakia too. The most of them are from Poland too. The band play on famous gothic festivals in Europe (Castle Party Bolków - Poland, D
üseeldorf - Germany...). You could see them in many TV stations like VIVA and MTV.


XIII. STOLETÍ to gotycko rockowa formacja z Jihlavy. Legenda czeskiego gotyku z mistrzowsko dopracowanymi tekstami i wyróżniającymi się tekstami, która w naszym kraju nie ma sobie podobnych. Na międzynarodowych festiwalach występuja u boku najlepszych kapel gatunku.Piosenki takie jak "FATHERLAND“, "ELIZABETH" czy "LONDON AFTER MIDNIGHT“ przebijały się do szczytów gotyckich klubów w Europie a tamtejsza prasa oceniała je bardzo wysoko.

Grupa XIII. STOLETÍ powstała około roku 1990 na gruzach punkowej kapeli HNF(Hrdinové Nové Fronty - Bohaterowie Nowego Frontu). Z biegiem lat przez grupę przewinęła się pewna grupa muzyków, tylko leader
Petr Štěpán i jego brat Pavel Štěpán pozostali jeszcze z okresu wspominanych już HMF.

W trakcie swego istnienia XIII. STOLET
Í zyskało wielu fanów i to nie tylko z Republiki Czeskiej, ale także z Niemiec, Włoch, Słowacji i przede wszystkim z Polski. Grupa występuje na czołowych festiwalach gotyckich w Europie (Castle Party Bolków - Polska, Dűsseldorf - Niemcy i inne). Można ich było oglądać w licznych stacjach TV z MTV i VIVĄ włącznie.

 
dřívější vzhledy VNS XIII. STOLETÍ
2001 - 2001 (nezachovány)    |    2001 - září 2002    |    2002 - duben 2004

 

Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 pcx, MIE 4.0+.
Některé materiály jsou převzaty z oficiálních stránek XIII. STOLETÍ se souhlasem webmastera.
© Tomáš Janče - WGR 2001-2006