:: historie - rozhovory

 

 


Jaký je tvůj názor na HNF?

    Petr Růžička (FPB, Šanov): "Setkal jsem se s nimi asi dvakrát v životě, z toho jednou s FPB při společném koncertě. Byla to na naše poměry dost dobrá formace, fantasticky jim to šlapalo. Měli smůlu v tom, že nebyli z Prahy. Doma sice byli hvězdy, ale v Praze je zas tolik lidí neznalo. Pamatuji si, že měli dost vyhraněnej styl, a to i ve vztazích k lidem."

   Petr Hošek (Plexis): "Živě jsem je měl možnost vidět jenom dvakrát, zato znám ty kazety - Obyčejní hrdinové a Dům na demolici (?) - kapelu ale nemám rád. Je jasný, že jejich muzika byla v tom punku trošku krok dopředu. Tady to všechno usínalo na Exploited, ale oni se snažili hrát americky, něco jako Dead Kennedys. Nejvíc se mi od nich líbily Tanky a Svět se posral. Měli dobrý texty, ale potřebovali by lepšího kytaristu. Možná málokdo ví, že vznikli z tancovačkový kapely, tedy žádná věrohodnost. Vždycky se mi líbil bubeník Nazi, ten mi připadal jedinej fajn. Muzikantsky byli dobrý, lidsky ne, a to ti asi řekne každej. Tu jejich novou kapelu XIII. století jsem nikdy neslyšel."

   Zdeněk Růžička (SPS): "Vždycky se mi líbili, zejména po textový stránce. Měli jiný texty než ostatní, takový promyšlenější. Vím, že u fanoušků byli vždycky oblíbenější než u muzikantů, a jelikož v jejich době jsem byl ještě fanoušek, tak nevím, co za tím stálo. Viděl jsem je tak šestkrát, sedmkrát, mám od nich obě demokazety, údajně natočili ještě jednu. Na té druhé se již některé hudební náměty opakují, proto snad i skončili. Nevím co v tom bylo, možná tohle. Každopádně dodnes je považuji za jednu z absolutně nejlepších kapel u nás."

 

Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 pcx, MIE 4.0+.
Některé materiály jsou převzaty z oficiálních stránek XIII. STOLETÍ se souhlasem webmastera.
© Tomáš Janče - WGR 2001-2006